Серія книжечок Mr. Men про кумедних головоногів

Із різноманіття запропонованих історій точно можна вибрати ті, які будуть близькими, зрозумілими, смішними кожній конкретній дитині. Наприклад: Mr. Busy, Mr. Noisy, Mr. Bump, Mr. Sneeze, Mr. Greedy. Один робить купу справ і робить їх неймовірно швидко, ще й докучає своєму менш працьовитому сусіду; другий поводить себе настільки голосно, що продавці в магазинах тремтять від його шуму; третій настільки незграбний, що нищить все навколо і одночасно калічить себе (але і цій своїй особливості знаходить достойне корисне застосування), ще один чхає без упину.

В кожній невеличкій книжечці є своя ізюминка, трошки гумору і ненав’язлива мораль. Прочитані сюжети можна обговорити з дитиною, також без будь-якої спеціальної підготовки розіграти описані в книгах сценарії.

Фактично всі “містери” – це загальні назви. Завжди можна нагадати дитині, як в тій чи іншій ситуації повів себе якийсь персонаж, і що йому допомогло розв’язати спірну чи складну ситуацію, або що ж сталося, наприклад, з надміру жадібним або галасливим товаришем.

В багатьох книжечках описаний день героїв (можна обігрувати і порівнювати моменти просипання, сніданку та ін., і взагалі прийому їжі та будиночкам приділяється особливе місце, так і хочеться їх побудувати або хоча б намалювати). За описом будиночків і сніданків можна вже вибудувати характер героя а потім в реальному житті до цих образів повертатися коли дитина веде себе певним чином.

До того ж книги цікаво читати за рахунок багатства мови. Щедрий синонімічний ряд, епітети, що доповнюють один одного, яскраві прості, зрозумілі образи – все це допомагає читати книжечки виразно і вживатися в роль. Граматичні конструкціх дуже різноманітні – вся палітра представлена, причому вони повторюються в різних варіантах і поєднаннях. А ще зазвичай присутній ігровий момент в кінці розповіді — запитання до дитини з підвохом або та сама ненав’язлива мораль-порада на останній сторінці.

Якщо узагальнити зміст книжечок то вони навчають таким основним життєвим принципам:

— навіть для найдивнішої своєї особливості можна знайти застосування, яке і тобі і іншим може виявитися цікавим і корисним;

— шкідливі звички і погана поведінка щодо оточуючих до добра не доводять, а як виправитися – підкажуть оточуючі;

— допомога іншим зробить тебе кращим і щасливішим;

— використовуй свої сильні сторони для добрих справ;

— в історіях можна знайти прості поради, як боротися, наприклад, із своїми страхами.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s