Баклан великий – топ-10 основних фактів

 

 • В деяких частинах Китаю і Японії приручених бакланів використовують для лову риби. Птахи, прив’язані довгим і тонким ременем, пірнають і дістають на поверхню рибу яку збирають рибалки. Для того, щоб птахи не з’їдали рибу, на шию їм надягають вузьке кільце зі шкіри або металу.
 • Баклан великий харчується різними видами риб: камбалою, тріскою, оселедцем та вуграми, яких здатний висліджувати на глибині до 10 м. Він може ловити навіть ластівок, що літають низько над водою.
 • Баклан великий поширений на п’яти континентах. Він зустрічається і на прісних, і на солонуватих, і на морських водах. Птахи гніздуються на півночі Європи до Кольського півострова та в Азії. Більшість гніздових колоній бакланів в Центральній Європі знаходяться на морському узбережжі.
 • Розміри баклана великого: довжина – 80-100 см, розмах крил – 130-160 см, маса – 2-3,5 кг.
 • Розмноження баклана великого: статеве дозрівання – з 3-4 років; період гніздування – травень-червень; несіння – 1 на рік; кількість яєць –  3-4; висиджування – 28-31 день; вигодовування пташенят – близько 50 днів.
 • Характерні особливості баклана великого: хвіст – широкий, при пірнанні служить стерновим веслом; лапи – у веслоногих птахів є плавальні перетинки, що виконують функцію весел; пірнання – баклан притискає крила до тіла і, дуже сильно відштовхнувшись лапами, пірнає під воду; дзьоб – з гострим гачком на кінці, з допомогою якого птах захоплює рибу.
 • Тривалість життя баклана великого: вік найстарішого окільцьованого птаха становив 20 років.
 • Після полювання баклан великий зазвичай сідає на суші й розкриває крила. Так він і сушить пір’я, і зігрівається, оскільки в холодній воді швидко змерзає. Досі незрозуміло, чому пір’я водоплавного птаха – баклана – не захищене від води і дуже швидко намокає. Форма тіла баклана чудово пристосована для плавання у воді, але на березі птахи дуже неповороткі.

Adult Great Cormorant in breeding plumage drying its wings, The Netherlands

 • Баклани великі знамениті своїми величезними колоніями. У деяких місцях спільно гніздується близько 2 000 птахів, на дереві інколи буває 10 і більше гнізд.
 • У разі небезпеки баклани пливуть під водою, залишивши над водною поверхнею тільки голову та шию.
 • Наукова класифікація баклана великого: (Class) Клас: Птахи; (Order) Ряд: Веслоногі, або Пеліканоподібні; (Family) Родина: Бакланові; (Genus) Рід: Баклан Phalacrocorax; (Species) Вид: Баклан великий; (Binomial name) Біноміальна (латинська) назва: Phalacrocorax carbo.

Пов’язані статті:
Астрильд зебровий (зеброва амадина) – топ-10 основних фактів.

***

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s